Profil firmy

Spoločnosť Sedos pôsobí na trhu od roku 1992, najskôr ako fyzická osoba a od roku 1995 ako právnická osoba Sedos s.r.o. Od svojho vzniku sa zaoberá špeciálnymi úpravami osív pre pestovateľov a záhradkárov.

Inkrustácia, obaľovanie   a výroba výsevných pásikov sú moderné technológie úpravy osív, ktoré umožňujú sejbu drobných zeleninových semien na presnú vzdialenosť alebo výsev do multiplátov   pri predpestovávaní priesad. Súčasne umožňujú veľmi cielenú   chemickú ochranu   a aplikáciu rôznych podporných látok, rastových stimulátorov a mikroelementov do obalu semien.

Techniku obaľovania používa spoločnosť aj pri výrobe obaľovaných dlhopôsobiacich hnojív na trávnik a kvety - SEDOSCOTE Trávnik, SEDOSCOTE N28 a SEDOSCOTE Kvety. Živinové jadro takýchto hnojív je uzatvorené v niekoľkovrstvovom obale, ktorý zabezpečuje postupné uvoľňovanie živín pre výživu rastlín počas dlhého obdobia a tým minimalizuje počet prihnojení a šetrí náklady na aplikáciu. Ďaľšiu skupinu hnojív predstavujú tekuté hnojivá určené na doplnenie konkrétnych výživových zložiek významne ovplyvňujúcich kvalitu dopestovávaných plodín BORSEDOS, THIOSEDOS, NPKmikroSEDOS, PKSEDOS a MGSEDOS.

Treťou oblasťou, ktorej sa spoločnosť venuje, je výroba a rezanie vodorozpustnej fólie, ktorá je ekologická a nezaťažuje životné prostredie. Tento typ fólie má   praktické využitie v najrôznejších oblastiach , kde je potrebné vyhnúť sa priamemu kontaktu s materiálom a následne sa v technologickom postupe používa voda (napr. balenie chemických prípravkov na postreky, pracích prostriedkov,   prísad do betónových zmesí a pod.).

Spoločnosť sa zaoberá obchodnou činnosťou s vlastnými výrobkami, ale aj zaujímavým doplnkovým sortimentom pre pestovateľov a záhradkárov – lignocel (lisovaný   kokosový substrát, Terracottem – pôdny kondicionér, netkané textílie, zakoreňovače Jiffy a pod.

Samozrejmosťou je aj poradenská činnosť pre našich zákazníkov.

Firma sa zapojila do súťaže TOP AGRO 2007, kde sa vo svojej kategórii umiestnila na 6. mieste zo 67 účastníkov. Viac informácií najdete TU.